Impressum

Firma & podmiot odpowiedzialny za treści zgodnie z § 55 umowy państwowej w sprawie stacji radiowych (RStV):

Lukas Michna
Händelstr. 31
50674 Köln
Telefon: +49 221 20533473
Adres e-mail: [email protected]

Obowiązuje prawo Republiki Federalnej Niemiec. Siedzibą właściwego sądu jest Kolonia.

Wyłączenie odpowiedzialności

Autor nie odpowiada za poprawność merytoryczną, dokładność, aktualność, rzetelność oraz kompletność informacji.

Wysuwane wobec autora roszczenia z tytułu odpowiedzialności są wykluczone w przypadku szkód materialnych czy niematerialnych, które powstały w wyniku nieuprawnionego lub spowodowanego usterkami technicznymi dostępu do publikowanych informacji, bądź ich wykorzystania lub niewykorzystania.

Wszystkie oferty są niewiążące. Autor jednoznacznie zastrzega sobie prawo do zmian, uzupełnień, usuwania, bądź tymczasowego lub całkowitego zaniechania publikacji fragmentów stron lub całej oferty.

 

Odpowiedzialność za linki

Odsyłacze oraz linki na stronach internetowych podmiotów trzecich są poza zakresem naszej odpowiedzialności. Wszelka odpowiedzialność za takie strony jest wykluczona. Użytkownicy korzystają z takich stron na własną odpowiedzialność.

 

Prawa autorskie

Prawa autorskie oraz wszystkie inne prawa do treści, ilustracji, zdjęć czy innych plików na stronie internetowej są wyłączną własnością firmy Lukas Michna lub osobno wskazanych prawnych właścicieli. Kopiowanie jakichkolwiek elementów wymaga uprzedniej pisemnej zgody właściciela praw autorskich.

Wyjątki: Na stronie są zamieszczone fotografie Shutterstock. Licencję na korzystanie z tych fotografii otrzymuje ich nabywca, który jest autorem niniejszej strony internetowej. Nie posiada jej właściciel strony. Korzystanie z fotografii odbywa się w ramach standardowej licencji . Jeśli poradnik z fotografią Shutterstock został pobrany ze strony więcej niż 250 000 razy, to Lukas Michna jest zobowiązany poinformować o tym nabywcę fotografii w celu zakupu rozszerzonej licencji.

Numery wykorzystanych fotografii Shutterstock: 60336361, 138242915, 192340022, 212808412

 

Ochrona danych

Każdy ma prawo do ochrony swojej sfery prywatnej oraz ochrony przed niewłaściwym użyciem swoich danych osobowych. Respektujemy je. Dane osobowe traktujemy ściśle poufnie i nie sprzedajemy ani nie przekazujemy ich podmiotom trzecim.

W ścisłej współpracy z naszymi dostawcami usług hostingowych dokładamy wszelkich starań, aby jak najlepiej chronić bazy danych przed niepowołanym dostępem, utratą danych, niewłaściwym użyciem czy fałszerstwem.

Dostęp do naszych stron wiąże się z zapisem w plikach dziennika następujących danych: adres IP, data, godzina, rodzaj przeglądarki oraz ogólne informacje o systemie operacyjnym lub przeglądarce. Dane te stanowią podstawę do anonimowych analiz statystycznych, pozwalając ustalić trendy, na podstawie których możemy odpowiednio ulepszać nasze oferty.

 

Deklaracja o ochronie danych na potrzeby korzystania z wtyczek serwisu Facebook (przycisk Lubię to)

Nasze strony posiadają wtyczki do serwisu społecznościowego Facebook, 1601 South California Avenue, Palo Alto, CA 94304, USA. Można je poznać po logotypie serwisu Facebook lub przycisku „Lubię to” na naszej stronie. Zestawienie wtyczek do serwisu Facebook znajduje się tutaj: http://developers.facebook.com/docs/plugins/.

Podczas korzystania z naszych stron Twoja przeglądarka łączy się przez wtyczkę bezpośrednio z serwerem serwisu Facebook. Dzięki temu serwis Facebook otrzymuje informację o odwiedzeniu naszej strony z Twojego adresu IP. Prezentowane na naszych stronach treści możesz podłączyć do swojego profilu w serwisie Facebook, klikając przycisk „Lubię to” po zalogowaniu się do serwisu. Następnie serwis Facebook przypisuje odwiedziny na naszych stronach do Twojego konta użytkownika. Jako właściciel stron nie jesteśmy informowani o zawartości przesyłanych danych oraz sposobie ich wykorzystywania przez serwis Facebook. Więcej informacji na ten temat znajduje się w Deklaracji o ochronie danych serwisu Facebook, na stronie https://www.facebook.com/about/privacy/

Jeśli nie chcesz, aby serwis Facebook przypisywał Twoje odwiedziny na naszych stronach do przydzielonego Ci konta użytkownika w serwisie Facebook, wystarczy że się z tego konta wylogujesz.

 

Deklaracja o ochronie danych na potrzeby korzystania z Google Analytics

Niniejsza strona internetowa korzysta z Google Analytics, serwisu do analizowania stron internetowych firmy Google Inc. („Google”). Google Analytics wykorzystuje tzw. „ciasteczka”, pliki tekstowe, które są zapisywane w Twoim komputerze i umożliwiają analizę korzystania przez Ciebie ze strony internetowej. Wygenerowane przez ciasteczka informacje o korzystaniu ze strony internetowej są z reguły przekazywane do serwera Google w USA i tam zapisywane. Jednak w przypadku włączenia funkcji anonimizacji adresów IP na tej stronie Twój adres IP w krajach członkowskich Unii Europejskiej czy innych państwach będących stronami umowy umowy jest uprzednio skracany.

Tylko w wyjątkowych wypadkach do serwera Google w USA przesyłany jest pełen adres IP i tam zostaje skrócony. Google wykorzystuje zebrane w ten sposób informacje do analizy używalności niniejszej witryny internetowej, sporządzania raportów dotyczących aktywności witryny dla właściciela strony oraz w celu świadczenia innych usług, związanych z korzystaniem z witryny oraz Internetu. W razie potrzeby Google udostępnia te informacje także podmiotom trzecim, o ile tak stanowią przepisy lub w przypadku, gdy podmioty trzecie przetwarzają je na zlecenie firmy Google. Przekazany przez Twoją przeglądarkę w ramach Google Analytics adres IP nie jest łączony z innymi danymi Google.

Poprzez odpowiednie ustawienie oprogramowania przeglądarki możesz uniemożliwić instalację ciasteczek; podkreślamy jednak, że w takim wypadku korzystanie ze wszystkich funkcji niniejszej strony internetowej może być niemożliwe. Korzystając z niniejszej witryny użytkownik wyraża zgodę na przetwarzanie pozyskanych przez firmę Google danych w opisany wcześniej sposób i w deklarowanym wcześniej celu.

 

Deklaracja o ochronie danych na potrzeby korzystania z Google +1

Przycisk Google +1 umożliwia publikowanie informacji na całym świecie. Za pomocą Google +1 użytkownicy otrzymują spersonalizowane treści od firmy Google i jej partnerów. Google zapisuje zarówno informację o przekazanej za pomocą +1 treści, jak również informacje o stronie, którą użytkownik odwiedził podczas klikania na +1. Twoje przyciski +1 mogą być wyświetlane w serwisie Google jako wskazówki razem z nazwą profilu i zdjęciem, na przykład w wynikach wyszukiwania lub w Twoim profilu Google, bądź w innych miejscach na stronach internetowych oraz w publikowanych w Internecie ogłoszeniach.

Firma Google zlicza Twoje użycia przycisku +1, aby ulepszać usługi Google.

Korzystanie z przycisku Google +1 wymaga posiadania widocznego na całym świecie, publicznego profilu Google, który musi zawierać co najmniej wybraną dla tego profilu nazwę. Nazwa ta jest używana we wszystkich serwisach Google. W niektórych przypadkach można nią zastąpić inną nazwę, której użyto podczas rozdzielania treści za pośrednictwem konta w Google. Tożsamość Twojego profilu w Google mogą zobaczyć użytkownicy, którzy znają Twój adres e-mail lub posiadają inne dane identyfikacyjne.

Oprócz wymienionego powyżej przeznaczenia udostępnione informacje są wykorzystywane zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych Google (http://www.google.com/intl/de/policies/privacy/). Google może publikować statystyki podsumowujące użycia przycisku +1 przez użytkowników, bądź przekazać je naszym użytkownikom lub partnerom, takim jak np. wydawcy, ogłoszeniodawcy czy powiązane strony internetowe.